USA Kaotab Konföderatsioonide Karikavõistluste Finaalis Brasiiliale - Matador Network

Image

Müüja müüb Brasiilia lipud enne pühapäevast finaali. - Foto: Axel Buhrmann / Mängufilm: fabianoofficial.com

USA esindab, kuid ei saa maailmameistrivõistluste "riietusproovi" anda.

USA NARROWLY kaotas pühapäeval Johannesburgis peetud Konföderatsioonide karikavõistluste finaalis Brasiiliale, kui teise poolaja tagasitulek nägi viiekordsete maailmameistrite hüppelist tulemust 3-2.

Brasiilia jaoks oli võit eeldatav tulemus võitmata marsil, mis hõlmas 3-0 võitu USA üle grupimängu ajal.

USA jaoks oli see turniiril ebatõenäolise läbimise lõpp, mida rõhutas kolmapäevane võit Hispaania edetabelis esikoha saanud Hispaania üle. Vaatamata pettumust valmistavale kaotusele on teise koha saavutamine FIFA võistlustel USA meeste koondise kõigi aegade parim.

"Tunne on segu suurest pettumusest, aga ka suurest uhkusest, " sõnas USA peatreener Bob Bradley.

USA mehed läksid poolajaks vapustavalt 2-0 juhtima. Clint Dempsey lõi 10. minutil esimese värava, lüües Jonathan Spectorilt ristis oma turniiri kolmanda värava. 17 minutit hiljem saatis Charlie Davies Brasiilia kaitse tagant madala risti Landon Donovanile, kes lõi selle madalalt ja raskelt. Vahepeal väravavahi Tim Howardi 45-minutine tähevärav hoidis brasiillasi skoorita.

USA jalgpalli ajaloos oli see hetk meeldiv. Kuna Hispaania oli juba peksa saanud, tundus, et USA kavatses Rohu peal ime läbi teha.

Image
Image

Brasiilia tagasi tulek ei võtnud kaua aega. 38 sekundit teisel poolajal lõi Luis Fabiano palli, mis viis pimeda Howardi löömata. 15 minutit hiljem päästis USA värava Kaka päises, mis ületas selgelt väravajoone, enne kui Howard selle välja lükkas.

Vastamata kõne Brasiiliat ei paelunud ja nad püsisid pideva rõhu all mõlemal pool väljakut. Hoolimata Howardi ja USA kaitse suurepärastest päästmistest, viis Kaka rist rist Fabiano poole, kes suutis selle võrku viia.

Võiduvärav sündis 10 minutit hiljem, kui Brasiilia kapten Lucio lõi nurgalöögi väravast mööda.

Isegi pettumuse tõttu 2-0 eduseisust loobudes saavad USA mehed oma pead kõrgel hoida, kui nad liiguvad juulis toimuvale CONCACAFi kuldkarikale ja järgmisele maailmameistrivõistluste etapile. See oli USA meeskond, kes esindas ennast ja CONCACAF-i suuresti Hispaania peksmise ja finaali mängu pannes.

Võib-olla tasuks isegi 2010. aastal Lõuna-Aafrikasse matkata: kui eelmine nädal on mingi näitaja, võib USA meeskond lõpuks olla valmis MM-il pisut müra tegema.