Anonim

Reisima

Image
Image

Kui sel aastal on kogu maailma karikavõistlusel kindel osa elektrilistest streikidest, on möödunud aastad meile sama näidanud. Vaadake 10 meie kõigi aegade lemmikmängu eesmärki, mitte mingis kindlas järjekorras.

Diego Maradona: Argentina vs Inglismaa, 1986

Ei, see pole kurikuulus eesmärk „Jumala käsi“. See tuli vähem kui 5 minutit hiljem sama mängu ajal. Palli kättesaamisel lülitas Maradona reaktiivmootorid sisse ja kattis 10 sekundiga 60 meetrit, möödudes neljast inglise kaitsjast (Terry Butcheril oli rõõm kaks korda ümber lasta) ja väravavahist Peter Shiltonist enne palli lahtiseks laskmist. Ehkki eesmärki veel arutada ei saa, hääletasid fännid kogu maailmast 2002. aastal FIFA sajandi maailmameistrivõistluste eesmärgi.

Dennis Bergkamp: Holland vs Argentina, 1998

Dennis Bergkamp kulutas Hollandi ja Argentina vahelise veerandfinaalmängu 90. minutil 1: 1 eduseisu lahenduse formuleerimiseks vähem kui 2, 5 sekundit: kolm täpset palli puudutust (kõik tehtud parema jalaga). Esimese puudutusega ohustab Bergkamp graatsiliselt Frank de Boeri kaugviset, enne kui ta Roberto Ayala tabas teisel kohal, ainult et seeria lõpule viia, viies väravavaht Carlos Roa asjatundlikult kaugemasse ülanurka.

Michael Owen: Inglismaa vs Argentina, 1998

Kuni selle hetkeni hästi hoitud saladus tegi Michael Owen selle eesmärgi abil oma nime teatavaks noorelt, 18-aastaselt. Saanud palli vahetult keskvälja juurest mööda, kiirustab Owen opositsiooni ja kohtub oma viimase kaitsjaga näost näkku. Ta liigub vasakule ja liigub paremale, raputades Roberto Ayalat mõneks sekundiks enne, kui ta tulistas palli üle kasti värava kaugemasse nurka. Pärast seda, noh, polnud Owen enam selline saladus.

Pelé: Brasiilia vs Rootsi, 1958

Nelikkümmend aastat enne Oweni täisealiseks saamise eesmärki teatas Pelé end 17-aastaselt maailmale, saavutades selle muljetavaldava eesmärgi Rootsi vastu MM-finaalturniiril. Rinnaga Nilton Santose risti ette visanud Pele viskab palli kaitsva Bengt Gustavssoni kohal üle, enne kui saadab madala volüümiga Karl Svenssonist mööda. Mängu lõpptulemus oli 5: 2, kui Brasiilia oli võidukas, andes neile oma esimese maailmameistrivõistluste karika - asjad polnud kunagi samad.

Carlos Alberto: Brasiilia vs Itaalia, 1970

Seekord polnud Pelé värava lööja, kuid ta abistas sellest hoolimata. Stseen algab Clodoaldoga, kui ta manööverdab vaevata nelja Itaalia mängija ümber, enne kui söödab palli Rivelinole, kes leiab Jairzinho kiirelt alla. Pelé põrkab Jairzinho käest lühikese söödu, enne kui palli toimetab täiskiirusel liikuvale Carlos Albertole, kes röövib palli vastaste väravasse. Juba kaugel ees tulemustabelil viib Brasiilia taas trofee koju.

Saeed Al-Owairan: Saudi Araabia vs Belgia, 1994

Saeed Al-Owairan läks selle eesmärgi löömiseks üksikmissioonil Saudi Araabia 1994. aasta MM-valikmängus Belgia vastu. Aastal 2002 sai tema eesmärk FIFA sajandi sajandi maailmameistrivõistluste jaoks kuuenda koha. Viis minutit hiljem sai keskkaitsja söödu ja hakkas minema. Ta jätkas jooksmist, varjudes protsessist mitme mängijaga mööda, kuni leidis võimaluse saata pall palli suumiga mööda Michel Preud'homme väravat. Al-Owairani esinemisoskus ja pingutused hoidsid Saudi Araabia 1994. aasta maailmameistrivõistluste lootused elus, mille Rootsi kriipsutas hiljem 16. voorus.

Roberto Baggio: Itaalia vs Tšehhoslovakkia, 1990

Meenutada tuleb sageli Baggio eesmärki Tšehhoslovakkia vastu 1990. aastal kui turniiri eesmärki. Ainult kaks koos Giuseppe Giannini'ga viskab Baggio palli lõpuni karistusalasse, jagades selle käigus suure osa kaitsest. Kaitstes vasakult ja kaotades oma lõpliku kaitsja, tõmbas Baggio palli väravavahist mööda otse karistusala keskelt, et väravat lüüa. Mullet ja vahelejäänud karistuslöök on kahjuks võrdselt meeldejäävad.

Gheorghe Hagi: Rumeenia vs Colombia, 1994

Mängides Pasadenas 1994. aasta maailmameistrivõistluste ajal, sai Hagi lühikese maapealse söödu keskväljal. Pärast peotäis lühikesi driblersid laseb ta pikamaajooksuga palli tagasi. Kolumbia väravavaht Oscar Cordoba hüppab, käsi õhku sirutatud, kuid vähe on seda, mida ta teha saaks. Pall jõuab võrku. Rumeenlased tähistavad, kui nad jätkavad oma veerandfinaali jõudmist.

Esteban Cambiasso: Argentina vs Serbia ja Montenegro, 2006

Argentiina viis 2006. aasta MM-il 6-0 võiduni Serbia ja Montenegro ning Cambiasso eesmärgi saavutanud 24-passiseeria on täiuslik kokkuvõte. Argentiinlased andsid palli üksteise vahel peaaegu 90 sekundi jooksul enne seda, kui 12 jardi kaugusel asunud Cambiasso sai palli kenast tagarist maha ja lõi selle võrku. Eesmärk oli Argentina stiili piltlik täiuslik tutvustamine.

Arie Haan: Holland vs Itaalia, 1978

Arie Haani kõige kuulsam eesmärk oli tema 40-jardine lask Itaalia vastu 1978. aasta maailmameistrivõistluste teisel grupietapil. Haan haavas end ja süütas kauglöögi itaalia värava suunas. Itaalia väravavaht Dino Zoff hüppas edasi ja üritas katset peatada, kuid ebaõnnestus, kuna pall põrkas väravavahist eemale ja rikošeti võrku.